bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 15 października 2018
  • wyświetleń: 3725

Wizja kandydatów do rady na utworzenie ciągu rekreacyjnego

Janusz Buzek oraz Marcin Litwin, kandydaci do Rady Miejskiej z list Prawa i Sprawiedliwości, zaprezentowali w piątek 12 października koncepcję zagospodarowania ciągu ekologiczno-rekreacyjnego "Dolina Gościnna".

Wizja kandydatów do rady na utworzenie ciągu rekreacyjnego · fot.


Według przedstawionej koncepcji trasy m.in. spacerowe, biegowe i rowerowe będą prowadzić od stoku Dębowca aż do Parku Włókniarzy. Projekt zakłada trzy cele:
  • Ochronę drzewostanu i terenów leśnych ciągnących się wzdłuż potoków górskich od podnóża gór w stronę Osiedla Karpackiego. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie działalności deweloperów w tym obszarze.
  • Udostępnienie mieszkańcom urokliwych leśnych enklaw. W najbliższym otoczeniu Osiedla Karpackiego powstaną m.in. place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu, a także miejsca spotkań mieszkańców. Jednaki im bliżej gór ingerencja w obszary leśne będzie zredukowana. Dla wytyczenia ścieżek użyje się tylko naturalnych materiałów, tj. kamienia i drewna. Ścieżki będą służyć spacerowiczom, biegaczom, cyklistom, narciarzom biegowym, a także do jazdy konnej.
  • Zwiększenie efektywności małej retencji leśnej i miejskiej. W ramach ciągu ekologiczno-rekreacyjnego "Dolina Gościnna" powstaną m.in. oczka wodne i małe stawy, które poprawią absorpcję wód opadowych. Będzie to chronić miasto przed zalaniami oraz suszą.


Wizja kandydatów do rady na utworzenie ciągu rekreacyjnego · fot.


- Obecnie tereny przecina al. gen Wł. Andersa. Stąd przy zastosowaniu naturalnych materiałów powstanie nad drogą kładka z nasadzoną roślinnością, wzorowana na nowojorskich highline’ach - mówi Janusz Buzek, lider listy PiS do Rady Miejskiej w okręgu nr 5.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.