praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wybory parlamentarne 2015

Jerzy Jachnik

Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"
Kandydat do Sejmu
Nr 1 na liście
Urodziłem się w Bielsku-Białej. Posiadam wyższe wykształcenie techniczne. Od 1981 r. prowadziłem działalność gospodarczą. W stanie wojennym ukrywałem Przewodniczącego SOLIDARNOŚCI Podbeskidzie - Patrycjusza Kosmowskiego, za co w styczniu 1982 r. zostałem aresztowany i skazany. W 2005 r. podjąłem walkę z bezprawiem, organizując w Bielsku-Białej otwarte spotkania osób pokrzywdzonych przez prokuratury, sądy i ZUS, by wspólnie rozwiązywać nasze problemy.

W 2006 r. założyłem ogólnopolskie Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z siedzibą w Bielsku-Białej, któremu przewodniczę do chwili obecnej i które reprezentowałem m.in. w programie „Państwo w państwie” czy „Sprawa dla reportera”.

W 2010 r. Prezydent Polski Lech Kaczyński odznaczył mnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za działalność opozycyjną. W 2012 r. byłem współzałożycielem Ruchu Społecznego „Niepokonani 2012”, który skupiał przedsiębiorców pokrzywdzonych przez funkcjonariuszy publicznych. Od 2013 r. współpracuję z Pawłem Kukizem. Jestem za JOW i zmianą konstytucji.

Wybory do sejmu 25 października 2015 r. to szansa na oddanie Polski obywatelom.

Nim zdecydujecie czy oddać głos na tych samych od lat kandydatów klanów partyjnych, czy też Ruch Społeczny Pawła Kukiza, odpowiedzcie sobie na zasadnicze pytanie: co przez 26 lat w Polsce zmieniło się na lepsze? Co funkcjonuje dobrze? Jaka gałąź gospodarki, jaki fragment życia społecznego, opieki medycznej, edukacji, jaka dziedzina prawa nie wymagają gruntownych zmian?

Mój program zmian to:
1. Radyklana reforma sądownictwa, prokuratury , policji i straży miejskiej.
2. Nagrywanie wszystkich czynności na policji, w prokuraturach i sądach
3. Odpowiedzialność funkcjonariuszy publicznych za podejmowanie decyzji niezgodnych z prawem.
4. Prosty system podatkowy.
5. Obniżenie podatków i zwiększenie zatrudnienia.
6. Likwidacja ZUS.
7. Zmiana systemu opieki medycznej.
8. Zmiana systemu emerytalnego.
9. Repolonizacja banków w Polsce.
10. Kadencyjność sejmu i organów samorządowych z likwidacją senatu.