praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wybory parlamentarne 2015

Lech Pieczyrak

Komitet Wyborczy KORWiN
Kandydat do Sejmu
Nr 7 na liście
Urodziłem się w Bielsku-Białej mam 66 lat wykonuję zawód geodety. Przez wiele lat działałem w Samopomocowym Ruchu Klubów Abstynenckich, będąc prezesem Klubu „Wzajemność” a następnie Bielskiego Towarzystwa Trzeźwości. W tym czasie działałem na rzecz utworzenia a następnie w zarządzie Federacji Klubów Abstynenckich w Polsce.
Otaczająca mnie rzeczywistość prowokowała mnie do przemyśleń, życie staje się coraz bardziej uciążliwe z powodu wielości przepisów, każda dziedzina życia społecznego musi być uregulowana prawnie - coraz bardziej jednostka w społeczeństwie traci znaczenie.
Mam wrażenie że w moim kraju przyszedł taki czas gdzie lepiej żyje się ludziom nie wytwarzających jakichkolwiek dóbr a człowiekowi pracy coraz trudniej wiązać koniec z końcem.
Postanowiłem się temu przeciwstawić.
Wiele lat temu zapoznałem się z poglądami Pana Stefana Kisielewskiego następnie z Janusza Korwin-Mikke, Stanisława Michalkiewicza, Rafała Ziemkiewicza i wielu innych. Kiedy powstała partia Unia Polityki Realnej wstąpiła we mnie nadzieja że być może coś się w naszym kraju zmieni ale niestety jest coraz gorzej. W roku 2013 pomyślałem że czas na zmiany trzeba działać. Może ja w małym stopniu przyczynię się do tej zmiany. Ale we współpracy z wieloma ludźmi może tych zmian być coraz więcej i suma ich działań przełoży się na sukces, przystąpiłem do partii Kongres Nowej Prawicy ponieważ idea i program bardzo mi odpowiadały jednak w czasie kiedy partia uzyskała poparcie w wyborach do euro parlamentu nastąpił rozłam. Przeszedłem do nowej partii KORWiN aby realizować moje idee. Wspólnie z kilkunastoma koleżankami i kolegami powołaliśmy Klub „Najwyższego Czasu”, którego zostałem prezesem ma on na celu przybliżać społeczeństwu idee myśli konserwatywno-liberalnej. Uważam że każdy z nas działający aktywnie na rzecz normalności w naszym kraju przyczyni się do zmian i wspólnie odniesiemy sukces.