praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wybory parlamentarne 2015

Rafał Ryplewicz

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP
Kandydat do Sejmu
Nr 18 na liście
Urodzony w 1988 roku w Bielsku-Białej. Jest absolwentem bielskich szkół: Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha oraz IV LO im. KEN. Swoją edukacje kontynuował na państwowych uczelniach: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Sześciokrotny alumn programów wyjazdów studenckich Amerykańskiego Instytutu Studiów Zagranicznych, ukończył również kurs oraz złożył egzamin państwowy na członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.

Zawodowo aktywny od 2006 roku, obecnie pełni funkcję doradcy Marszałka Województwa Śląskiego, wcześniej pracował w swoim zawodzie jako kierownik Działu Logistyki w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych w kraju i za granicą. Posiada również doświadczenie w pracach organów nadzorczych spółek prawa handlowego oraz audytora wewnętrznego wg specyfikacji ISO/TS 16949:2009. Drugą kadencję zasiada w Radzie Osiedla Kamienica, autor zwycięskiego projektu do tegorocznego budżetu obywatelskiego na terenie dzielnicy. Jego hobby to wyprawy górskie, biega amatorsko na dystansach maratońskich.

W Sejmie RP chciałby się zająć sprawami infrastruktury drogowej oraz mieszkaniowej, polityką regionalną oraz sportem. Pełny program wyborczy kandydata znajduje się na stronie internetowej: www.rafalryplewicz.pl