praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wybory parlamentarne 2015

Artur Siąkała

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
Kandydat do Sejmu
Nr 6 na liście
Zamieszkały w Mnichu młody przedsiębiorca, obecnie radny Rady Gminy Chybie.

Moje hasło: Dajmy szansę młodym!

Jestem z wykształcenia pracownikiem socjalnym co pozwoliło mi poznać z jaką wielością  problemów boryka się wielu z Nas.
Obecnie jako radny gminy Chybie staram się te problemy rozwiązywać i reagować na każdą zgłoszoną do mnie sprawę.
Od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą a wcześniej byłem pracownikiem etatowym, mam więc doświadczenie jako pracownik i pracodawca i znam bolączki i strapienia obu tych grup. Jestem za zwiększeniem płacy minimalnej, likwidacją umów śmieciowych, zwolnieniem z podatku PIT dochodów do 21 tys. zł rocznie, obniżką VAT do 21% ale równocześnie za uproszczeniem prawa podatkowego co wyeliminuje luki i oszustwa.
Uważam że należy zwiększyć wydatki na służbę zdrowia i edukację oraz naukę i badania co zwiększy innowacyjność naszej gospodarki. Należy położyć nacisk na rozwój infrastruktury i transportu publicznego. Musimy również usprawnić nasz wymiar sprawiedliwości i administrację a pomoc społeczna nie może odesłać z kwitkiem nikogo z potrzebujących tej pomocy. Chcę państwa równych praw dla wszystkich obywateli bez dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, wyznanie czy orientację seksualną. Chcę Polski rozwijającej się w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Chcę aby każdemu z Nas dobrze się żyło w Naszej wspólnej ojczyźnie.