praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wybory parlamentarne 2015

Przemysław Koperski

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni
Kandydat do Sejmu
Nr 1 na liście
Od 10 lat jestem szczęśliwym mężem Agnieszki, z którą mam 7 - letniego syna Wiktora. Nie mógłbym też nie wspomnieć o innym ważnym domowniku, jakim jest 8 - letni kot Batman.
Mieszkamy w Bielsku-Białej, gdzie ukończyłem Technikum Gastronomiczne, nie mógłbym jednak nie wspomnieć o Bystrej Śląskiej gdzie spędziłem dzieciństwo oraz uczęszczałem do przedszkola szkoły podstawowej.
Z wykształcenia jestem prawnikiem. Ukończyłem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oprócz tego, ukończyłem studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli wewnętrznej w jednostkach sektora finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz z zakresu zarządzania projektami współfinansowanymi z UE w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Mam bogate doświadczenie w pracy samorządowej. Przez kilka lat byłem wiceprezydentem miasta, sprawowałem również mandat radnego I i II kadencji Rady Powiatu w Bielsku-Białej oraz IV kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego.
Przez wiele lat kierowałem Wojewódzkim Urzędem Pracy, skutecznie wspierając tworzenie tysięcy miejsc pracy ze środków UE. Za moją pracę Związek Rzemiosła Polskiego odznaczył mnie złotą odznaką "Zasłużony dla Rzemiosła Polskiego". Obecnie swoją działalność zawodową związałem z firmą wspierającą przedsięwzięcia z zakresu gospodarki niskoemisyjnej i ochrony środowiska. Nadal jestem społecznym ekspertem OPZZ ds. rynku pracy oraz ekspertem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego ds. funduszy europejskich.
kontakt: www.facebook.com/koperski.przemyslaw