bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 29 września 2015
  • 1 października 2015
  • wyświetleń: 2406

Marszałek o kampanii i samorządach

Marszałek Sejmu RP - Małgorzata Kidawa-Błońska - odwiedziła nasze miasto. Druga osoba w państwie przyjechała do Bielska-Białej na uroczystość 125-lecia Teatru Polskiego. Wcześniej Marszałek wzięła udział w konferencji poświęconej polityce senioralnej w Czechowicach-Dziedzicach.

marszałek kidwa-błońska
Konferencja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej · fot.


- Dziś przyjechałam do Bielska-Białej na bardzo ważną uroczystość. Teatr Polski obchodzi 125-lecie. To bardzo piękny dorobek naszej kultury i świetny czas, żeby mówić głośno o takich wydarzeniach, gdyż w tym roku obchodzimy 200-lecie teatru w Polsce - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Marszałek nie uciekła od tematyki wyborczej. Małgorzata Kidawa-Błońska chciałaby, żeby kampania była oparta na merytorycznym programie, a nie emocjach. - W czasie kampanii najbardziej racjonalne argumenty odchodzą w cień i można obiecać bardzo dużo, wzbudzić emocje, obrazić przeciwnika. To działa na krótką metę. Mam nadzieję, że 25 października Polacy podejdą z rozsądkiem i pozytywnymi emocjami do wyborów i będą merytorycznie oceniać propozycję różnych ugrupowań - stwierdziła Marszałek Sejmu RP.

W Bielsku-Białej Małgorzata Kidawa-Błońska rozmawiała z prezydentem Jackiem Krywultem na temat problemów samorządów. - Samorządy dostają coraz więcej zadań, z którymi sobie świetnie radzą, ale na to potrzebne są fundusze. Trzeba się zastanowić jak znaleźć więcej środków na zadania gmin i powiatów - zakończyła Marszałek.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.