bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 8 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2196

Przemysław Drabek zabiega o pieniądze na walkę ze smogiem

W czwartek w Kancelarii Premiera Przemysław Drabek uczestniczył w podpisaniu porozumienia uruchamiającego ogromne środki, dzięki którym mieszkańcy Bielska-Białej w końcu będą oddychać
świeżym powietrzem.

drabek
Uroczystości podpisania porozumienia w sprawie realizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze · fot.


Program "Czyste powietrze" to 130 miliardów złotych, które obecny rząd przeznaczy na poprawienie efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery, emitowanych przez obecne oraz nowe jednorodzinne budynki mieszkalne.

- "Program Czyste" powietrze pilotuję od samego początku uczestnicząc w konsultacjach i spotkaniach merytorycznych. Rząd przekazując do rozdysponowania kwotę 130 miliardów złotych w formie dotacji, pożyczek czy ulg podatkowych pokazuje, że walka ze smogiem jest możliwa. Jak wiemy powietrze w naszym mieście pozostawia wiele do życzenia dlatego moim zadaniem jako osoby pracującej na rzecz miasta i mieszkańców jest wsparcie mieszkańców Bielska-Białej w pozyskaniu środków, które pozwolą skutecznie walczyć ze smogiem" - mówi Przemysław Drabek.

drabek
Uroczystości podpisania porozumienia w sprawie realizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze · fot.


Co można sfinansować w ramach programu "Czyste powietrze"? Dotacją objęte może być między innymi docieplenie ścian zewnętrznych, stropów, wymiana okien, drzwi, źródeł ciepła na nowoczesne i ekologiczne.

- Rozpocząłem starania o to, aby z puli 130 miliardów złotych przeznaczonych do walki ze smogiem, skorzystali w końcu mieszkańcy Bielska-Białej. Chcę, żeby wszyscy oddychali czystym powietrzem. Do tego jednak potrzebne są zmiany. Uważam, że dotacje dla mieszkańców realnie wpłyną na poprawę jakości życia w Bielsku-Białej i że nie będziemy musieli widywać naszego miasta w smutnych rankingach związanych z zanieczyszczeniem powietrza w naszym pięknym mieście - konkluduje Przemysław Drabek.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA