bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 6 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2914

Prawica jednak Zjednoczona? Porozumienie wystartuje z PiS-em

Po ogłoszeniu kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Bielska-Białej, Janusz Buzek z Porozumienia zapowiedział, że partia, która w Sejmie tworzy koalicję z PiS-em, rozważa samodzielny start w wyborach z własnym kandydatem na prezydenta miasta. Wiemy już, że doszło do zgody między obiema partiami. PiS i Porozumienie wystartują razem w wyborach samorządowych w Bielsku-Białej.

janusz buzek
Janusz Buzek, wiceprzewodniczący Porozumienia w okręgu bielskim · fot.


Pod koniec maja Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata na urząd prezydenta Bielska-Białej. W krótkim briefingu przed bielskim Ratuszem wzięli udział również lokalni politycy partii Porozumienie. Senator Tadeusz Kopeć, który w okręgu bielskim pełni funkcję przewodniczącego regionu partii Porozumienie, poparł kandydaturę Przemysława Drabka i zapowiedział "pełne wsparcie w kampanii wyborczej".

Tymczasem Janusz Buzek, wiceprzewodniczący Porozumienia w okręgu bielskim, był ostrożniejszy w deklaracjach. - Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z PiS o propozycjach programowych dla mieszkańców Bielska-Białej oraz podziale ról i zadań w zbliżającej się kampanii wyborczej. Do czasu wypracowania konsensusu naturalnie musimy brać pod uwagę samodzielny start z własnym kandydatem na prezydenta - poinformował wówczas Janusz Buzek.

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydata na prezydenta miasta - 25.05.2018
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydata na prezydenta miasta - 25.05.2018 · fot.


Dzisiaj Janusz Buzek sprawę komentuje inaczej. - Rzecz zmierza w dobrym kierunku. Ciągle prowadzone są rozmowy na poziomie centralnym i lokalnym, ale najprawdopodobniej w Bielsku-Białej wystartujemy w wyborach samorządowych razem z Prawem i Sprawiedliwością - mówi wiceprzewodniczący Porozumienia w okręgu bielskim.

Janusz Buzek dodaje, że Porozumieniu zależy na włączeniu do wspólnego programu sztandarowych projektów partii: Beskidzkie Laboratoria Młodych Odkrywców, Bielsko-Biała Specjalną Strefą Przedsiębiorczości, Program na Rzecz Rozwoju Komunikacji i Transportu, a także Program B-B Mieszkanie MIX. - Liczymy, że plany nasze i PiS dotyczące rozwoju miasta oraz koncepcji pracy na rzecz mieszkańców okażą się spójne - kończy Janusz Buzek.

Tymczasem już w czwartek 7 czerwca Porozumienie organizuje kolejną debatę, tym razem poświęconą młodzieży. Spotkanie pt. "Czy Bielsko-Biała jest miastem dla młodych ludzi?" odbędzie się w SUZET Music Clubie. Początek o godzinie 17.30.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA